|

Szkolenie e-learningowe Tesco docenione na arenie międzynarodowej

Szkolenie e-learningowe dla pracowników Tesco w Europie Środkowej dotyczące przekazywania nadwyżek żywności otrzymało nagrodę Comenius EduMedia w najbardziej prestiżowym niemieckim konkursie edukacyjno-innowacyjnym. Nagroda przyznawana przez międzynarodowe jury jest jednym z największych wyróżnień z sektora multimedialnych produktów edukacyjnych.

Nagroda jest przyznana przez Stowarzyszenie ds. Pedagogiki, Informacji i Mediów GPI (Institut für Bildung und Medien der Gesellschaft für Pedagogik und Information e.V.), organizację naukową skoncentrowaną na zagadnieniach dotyczących multimediów, technologii edukacyjnej oraz dydaktyki mediów. W konkursie zostało nominowanych ponad 200 projektów europejskich, które zostały nagrodzone w 16 kategoriach. Szkolenie e-learningowe Tesco w Europie Środkowej dotyczące procesu przekazywania nadwyżek żywności otrzymało nagrodę Comenius-Siegel w kategorii „Media i edukacja dorosłych” przyznane przez międzynarodowe jury.

Szkolenie dostępne jest dla pracowników Tesco w 4 językach: polskim, czeskim, słowackim i węgierskim. Głównym wyróżnikiem projektu jest jego informacyjny i interaktywny charakter, który ma ułatwić proces zdobywania wiedzy tym pracownikom, którzy po raz pierwszy stykają się z programem przekazywania nadwyżek żywności. Ponadto pomaga odświeżyć i pogłębić wiedzę dla tych osób, które na co dzień pracują przy programie oraz pracownikom biur. Platforma prowadzi użytkownika przez procesy "ratowania" nadającej się do spożycia żywności oraz zachęca do bardziej świadomych decyzji zakupowych. Od czasu wprowadzenia szkolenia blisko 13 000 pracowników Tesco z Europy Środkowej ukończyło już kurs.

Jednym z priorytetów Tesco jest ograniczenie marnotrawienia żywności. Obecnie już ponad 250 sklepów Tesco w Polsce jest zaangażowane w przekazywanie nadwyżek żywności do Banków Żywności, Caritas Polska oraz organizacji charytatywnych. Dzięki współpracy z tymi organizacjami Tesco przekazało w ubiegłym roku 3 327 ton nadwyżek żywności potrzebującym, co odpowiada 8 mln posiłków. Sieć chce również, aby do 2020 roku wszystkie sklepy w Polsce umożliwiały odbieranie nadwyżki żywności organizacjom społecznym.

Możesz również polubić