|

1 września 750 pracowników Tesco pójdzie do szkoły

1 września to ważna data dla każdego ucznia i rodzica, zwłaszcza teraz, po kilku miesiącach zdalnej nauki. Pracownicy Tesco mogą spędzić ten wyjątkowy czas wraz ze swoimi pierwszoklasistami w ramach dodatkowego dnia wolnego. Wszyscy rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymają też wsparcie na zakup wyprawki. Z kolei Fundacja Tesco, w ramach kolejnej edycji programu stypendialnego „Mądry start”, wesprze 80 szczególnie uzdolnionych dzieci pracowników Tesco.

4 600 dzieci pracowników Tesco Polska rozpoczyna nowy rok szkolny. Przed nimi nowe obowiązki i wyzwania, a wielu z nich po raz pierwszy od wielu miesięcy będzie mogło spotkać się ze swoimi koleżankami i kolegami. Na powrót dzieci do szkoły czekali również rodzice, którzy często musieli wcielać się w rolę domowych nauczycieli i godzić to ze swoją pracą zawodową.

Aby wspierać dzieci i młodzież w czasie powrotu do obowiązków, Tesco dla każdego z uczniów w wieku 6–18 lat przekazało dodatkowe doładowanie do karty Clubcard. W sumie sieć handlowa wesprze w ten sposób dzieci kwotą prawie 200 tys. złotych. Tesco ponownie zapewnia też dodatkowy dzień wolny rodzicom, których dzieci w tym roku rozpoczną naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dzięki temu 750 maluchów żegnających się z przedszkolem otrzyma wsparcie emocjonalne już od pierwszego dnia w szkole.

Staramy się, aby nasi pracownicy nie tracili ważnych chwil i mogli pogodzić życie zawodowe z prywatnym. 1 września to bardzo ważny dzień dla wszystkich rodzin, ale w szczególności dla pierwszoklasistów. Dlatego tego dnia ich rodzice otrzymają dodatkowy dzień urlopu. Wszyscy rodzice mają także możliwość skorzystania z dodatkowych benefitów oraz programów dla dzieci – mówi Daria Kulińska, Dyrektor ds. Komunikacji w Tesco Polska.

Ostatnie miesiące były wyjątkowe i pełne wyzwań dla wszystkich rodzin. Tesco zadbało o dzieci swoich pracowników także w wakacje. 440 dzieci skorzystało z wakacyjnego programu, na który złożyło się wiele atrakcji i aktywności: biletów i voucherów do kin, parków rozrywki, sal zabaw, zajęć ruchowych oraz edukacyjnych.

W drugiej połowie sierpnia ruszyła również 8. edycja programu stypendialnego Fundacji Tesco – „Mądry start”, którego celem jest wspieranie edukacji dzieci pracowników Tesco w Polsce. Granty są nagrodą za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i aktywność społeczną, a także niezbędną pomocą w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Do tej pory Fundacja Tesco przekazała 742 stypendia edukacyjne, które zostały wykorzystane m.in. na uczestnictwo w zajęciach pozaszkolnych (np. kursy językowe, malarstwa, tańca, fotografii, naukę gry na gitarze, zajęcia teatralne, szkolenie z udzielania pierwszej pomocy) oraz zakup podręczników i książek. W obecnej edycji programu przewidziane jest przekazanie stypendiów w wysokości 2 000 złotych dla 80 uczniów.

Jak co roku, Tesco przygotowało też liczne oferty promocyjne „Powrót do szkoły” w swoich sklepach. Pracownicy Tesco mogą z nich skorzystać, używając specjalnych środków na wyprawkę szkolną, a także powiększać zniżki dzięki karcie pracowniczej „Stała zniżka 10%”. W zakupach pomoże dostępna na stronie https://tesco.pl/hello/sezony/szkola/ gotowa lista artykułów szkolnych, którą można pobrać i zabrać ze sobą do sklepu. Wszyscy rodzice znajdą tam także niezbędnik szkolny przygotowany przez specjalistów, a także inspiracje na zdrowe śniadania, przekąski czy napoje dla aktywnych uczniów.

Możesz również polubić