|

Tesco potwierdza zatwierdzenie sprzedaży Tesco Polska przez urząd antymonopolowy

W nawiązaniu do komunikatu z 18 czerwca 2020, dotyczącego decyzji Tesco o sprzedaży biznesu w Polsce firmie Salling Group A/S, Tesco ma przyjemność potwierdzić, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na transakcję sprzedaży.

Ken Murphy, Prezes Grupy Tesco, skomentował:

Chciałbym podziękować wszystkim naszym koleżankom i kolegom w Polsce za ich ciężką pracę i oddanie naszym klientom przez ponad 25 lat. Stając się częścią połączonej działalności z Salling Group, nasze sklepy i pracownicy są dobrze przygotowani do dalszej, pełnej sukcesów pracy i wykorzystania możliwości rozwoju w Polsce. Sprzedaż Tesco Polska pozwala nam skupić się na rozwoju biznesu w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, na Węgrzech i na Słowacji.

Sprzedaż do Grupy Salling obejmuje 300 sklepów wraz z centrami dystrybucji i polską centralą Tesco. Całkowita wartość przedsiębiorstwa ustalona w ramach transakcji wynosi 900 mln PLN (równowartość 181 mln GBP*). Transakcja sprzedaży nie wymaga zgody akcjonariuszy, a jej zakończenia spodziewamy się przed końcem marca 2021 roku.

Po sfinalizowaniu transakcji nastąpi okres przejściowy trwający do 18 miesięcy, podczas którego sklepy Tesco w Polsce zostaną przekształcone w Netto.

Komunikat w wersji angielskiej jest dostępny na stronie Tesco PLC: https://otp.tools.investis.com/clients/uk/tesco/rns/regulatory-story.aspx?cid=55&newsid=1460648

*Wartość przedsiębiorstwa przedstawiona w funtach brytyjskich (GBP) została przeliczona według kursu: PLN4.962:£1.00 na bazie średniego kursu rynkowego z pięciu dni poprzedzających ogłoszenie transakcji.

Możesz również polubić