|

Zarząd firmy w Europie

Matt Simister Prezes

Matt dołączył do Tesco w 1996 roku, rozpoczynając karierę w dziale marketingu. Od 2005 roku pracował w ramach struktur Tesco w Europie Środkowej, m.in. jako dyrektor handlowy w Czechach i na Słowacji oraz jako dyrektor handlowy działu żywność Grupy Tesco, kierując obszarami pozyskiwania i kupowania produktów oraz łańcuchem dostaw. Od kwietnia 2017 roku jest prezesem Tesco na Europę Środkową. Równocześnie dołączył do komitet wykonawczego Grupy Tesco.

Martin Behan dyrektor zarządzający - Polska

Martin dołączył do Tesco w 2002 roku, początkowo pracując w zespole ds. otwarć sklepów. Następnie zmienił miejsce pracy na firmę LG Electronics, zaś do Tesco powrócił w 2006 roku, kierując strukturami operacyjnymi poszczególnych formatów sklepów w Czechach i Słowacji. Od 2016 zajmuje stanowisko dyrektora zarządzającego w Polsce.

Matt Kay dyrektor ds. klientów

Matt odpowiada za obszary marketingu, usług finansowych i Tesco Mobile. Przez 15 lat pracy w Tesco odpowiadał m.in. za komunikację i strategię marketingową. Jako dyrektor ds. marki własnej Grupy Tesco kierował wprowadzeniem na rynek oferty Exclusive At Tesco oraz propozycji dla dyskontów Jack’s. Dyrektorem ds. klientów dla CE został w lutym 2019 roku.

Katarina Navratilova dyrektor ds. produktów

Katarina rozpoczęła pracę w strukturach handlowych Tesco w roku 2000. W trakcie swojej kariery była m.in. dyrektorem handlowym Tesco Kipa w Turcji oraz dyrektorem personalnym w Europie Środkowej. Aktualnie zarządza działem handlowym w ramach struktur regionu.

Elżbieta Gołąb dyrektor ds. personalnych

Ela pracuje w Tesco od 2006, kiedy to dołączyła do zespołu jakie menedżer działu korporacyjnego. Po dwóch latach objęła stanowisko menedżera ds. szkoleń w dziale personalnym, by w 2010 roku zostać dyrektorem personalnym Tesco Polska. Następnie pracowała jako dyrektor personalny – operacje dla Europy Środkowej, zaś od 2018 roku jest dyrektorem personalnym w regionie CE.

Zsolt Palinkas dyrektor operacyjny, COO

Zsolt dołączył do Tesco w 2003 roku, pracując w strukturach operacyjnych. Zdobywał doświadczenie w dziale marketingu, by następnie objąć stanowisko kierownika ds. zakupów - aż do roli dyrektora handlowego, kierując działami świeżej żywności i artykułów przemysłowych. Od marca 2019 roku zajmuje stanowisko dyrektora operacyjnego dla Europy Środkowej.

Ian Hutchins dyrektor ds. komunikacji

Ian dołączył do Tesco w roku 1998. Przez większość kariery związany był z obszarem komunikacji korporacyjnej – mediów, komunikacji wewnętrznej, relacji z rządem i społecznej odpowiedzialności biznesu. Przed rozpoczęciem pracy w Tesco pracował w firmie Shell, m.in. w jej polskich strukturach.

Scott Fitzgerald dyrektor ds. finansów
Hugh Garavelli dyrektor ds. nieruchomości

Hugh odpowiada za nieruchomości w Europie Środkowej. Rozpoczął pracę w Tesco w roku 1989, jako menedżer ds. planowania powierzchni sprzedaży. W trakcie swojej długiej kariery w Tesco odpowiadał za zagadnienia związane z zarządzaniem nieruchomościami, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na rynkach międzynarodowych. Obecną rolę piastuje od września 2017 roku.

Byron brings broad financial and international experience to the Board, having worked across BP PLC in a variety of commercial, operational and executive roles covering numerous geographies. Byron’s strategic focus and financial experience complements the balance of skills on the Board and makes him ideal for the role of Chair of the Audit Committee. He served on the BP PLC board from 2000 until 2013 and was BP’s CFO during much of that period. He was previously a non-executive director of Unilever PLC.

Byron is non-executive director of Anglo American PLC and Standard Chartered PLC, and vice chairman of the Supervisory Board of Akzo Nobel NV.

Committee membership

  • Audit Committee (Chair)
  • Nominations and Governance Committee
  • Remuneration Committee
Simon Williams dyrektor ds. pasaży

Simon pracuje w Tesco od 1995 roku, początkowo odpowiadając za zagadnienia związane z zarządzaniem nieruchomościami i powierzchnią sprzedaży. W 2007 został mianowany dyrektorem formatu Convenience w Wielkiej Brytanii, a od 2011 był dyrektorem ds. nieruchomości Grupy Tesco. Jako dyrektor ds. pasaży w Europie odpowiada za ponad 400 obiektów w regionie.

Jiri Cerny dyrektor ds. prawnych

Jiri przeszedł do Tesco z Microsoftu, gdzie był odpowiedzialny za zarządzanie kwestiami prawnymi i korporacyjnymi w Czechach i na Słowacji. Jest Dyrektorem Działu Prawnego i członkiem Zespołu Wykonawczego na Europę. Jiri i jego zespół aktywnie wspierają i nadzorują politykę zgodności i uczciwości biznesowej.

Jiri Manas dyrektor ds. informatycznych

Jiri objął swoje stanowisko w lipcu 2019 roku, wcześniej pracując m.in. jako dyrektor ds. informatycznych sieci Home Credit w Wietnamie. Jest także laureatem nagrody ASEAN CIO 2017.

Patrik Dojcinovic dyrektor zarządzający - Czechy

Patrik rozpoczął karierę w Tesco jako dyrektor ds. sprzedaży w roku 2006, wcześniej zdobywając międzynarodowe doświadczenie w strukturach firm McDonald’s i Ahold. W czasie pracy Tesco odpowiadał za obszary związane z operacjami sklepowymi, pracą działów handlowych oraz Tesco Mobile.

Martin Kuruc dyrektor zarządzający - Słowacja

Martin rozpoczął karierę w Tesco w roku 2000 jako menedżer działu żywności w jednym z hipermarketów. W trakcie pracy w Tesco zarządzał obszarami związanymi z łańcuchem dostaw, dystrybucją i wsparciem operacji oraz jako dyrektor operacyjny w Czechach i na Słowacji.

Zsolt Partos dyrektor zarządzający - Węgry

Zsolt w strukturach Tesco pracuje od 1997 roku, rozpoczynając karierę jako kupiec w dziale handlowym. Po rolach w strukturach europejskich, związanych m.in. z zarządzaniem formatem Department Stores oraz sprzedażą online, objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Węgrzech.