|

Dobre miejsce pracy

Świetnie się nam razem pracuje

Wspieramy nasze koleżanki i kolegów. W 2019/20 roku wprowadziliśmy ankietę „Twoja opinia jest ważna“, dzięki której mamy możliwość zasięgania opinii, naszych pracowników, a w oparciu o te informacje wprowadzać pozytywne zmiany w naszej firmie. Podczas przeprowadzonego w styczniu badania, 48% koleżanek
i kolegów w Polsce wzięło udział w ankiecie, a 76% z nich uważa, że Tesco to dobre miejsce pracy. Stworzyliśmy również nowy Panel Komunikacyjny
(Colleague Contribution Panel).

To nowa, wewnętrzna platforma komunikacyjna wprowadzona we wszystkich krajach w ramach działalności Grupy Tesco. Uczestnicy panelu spotykają się, aby omówić kwestie najważniejsze dla koleżanek i kolegów oraz te związane z dbaniem o klientów. Jego uczestnicy współpracują z Zarządem Grupy, by podejmować odpowiednie działania w odpowiedzi na zgłoszone kwestie i pomysły.

Stworzyliśmy również nowy Panel Komunikacyjny (Colleague Contribution Panel). To nowa, wewnętrzna platforma komunikacyjna wprowadzona we wszystkich krajach w ramach działalności Grupy Tesco. Uczestnicy panelu spotykają się, aby omówić kwestie najważniejsze dla koleżanek i kolegów oraz te związane z dbaniem o klientów. Jego uczestnicy współpracują z Zarządem Grupy, by podejmować odpowiednie działania w odpowiedzi na zgłoszone kwestie i pomysły.

Nagradzamy i doceniamy

Wierzymy, że nasze koleżanki i nasi koledzy powinni być odpowiednio wynagradzani za swoją pracę. Na koniec roku finansowego 2019/20 minimalne wynagrodzenie w Tesco wynosiło 2750 złotych. Wynagrodzenie w firmie wzrosło średnio o około 20% w ciągu ostatnich trzech lat.

Poza stałym podnoszeniem wynagrodzenia, doceniamy wkład naszych pracowników w rozwój biznesu także na inne sposoby, zapewniając im:

  • zniżkę 10% na każdorazowe zakupy w Tesco, powiększaną w ramach akcji specjalnych,
  • 20% zniżki na posiłki w Tesco Bistro,
  • opiekę medyczną,
  • bony okolicznościowe na rozpoczęcie roku szkolnego, wyprawkę na okoliczność urodzenia dziecka czy ślubu pracownika,
  • program specjalistycznego wsparcia koleżanek i kolegów w zakresie zdrowia, prawa i finansów,
  • promocyjne oferty na telefon, ubezpieczenia zdrowotne i rodzinne.

Case study: letnie obozy dla dzieci

Doskonale wiemy, że dzieciństwo powinno być czasem pełnym zabawy i radości, dlatego organizujemy letnie obozy dla dzieci naszych pracowników w każdym z 4 krajów w Europie Środkowej.

Program został uruchomiony w 2017 roku i w Polsce wzięło w nim udział łącznie 949 dzieci, a w samym 2020 roku 374 uczestników spędzało wakacje w Spale. Wyjazdy przeznaczone są dla dzieci naszych koleżanek i kolegów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, nie mogących pozwolić sobie na organizację wakacji dla swoich pociech. Najmłodsi mają szansę skorzystać z różnorodnych zajęć sportowych, edukacyjnych i kulturalnych, takich jak lekcje języka angielskiego, warsztaty taneczne, zabawy terenowe, warsztaty kreatywne, zajęcia na wysokości, basen i wiele innych.

Wysłaliśmy na letnie obozy 949 dzieci!