|

Zagadnienia - opakowania

Chcemy zmniejszać wpływ opakowań na środowisko naturalne stosując odpowiednie materiały, eliminując te mniej przyjazne środowisku i dążąc do zwiększania skali ponownego wykorzystywania i przetwarzania surowców.

Opakowania

Zobowiązaliśmy się, aby do 2025 r. wszystkie opakowania były w pełni nadające się do recyklingu lub przetworzenia oraz by do 2025 r. całość papieru i tektury pochodziła w 100% ze zrównoważonych źródeł. Będziemy również pracować nad zmniejszeniem całkowitej wagi opakowań.

Ponadto, już dziś wybrane produkty Tesco korzystają z opakowań pochodzących częściowo z odzysku. Tak jest m.in. w przypadku świeżych soków i smoothies, których opakowania wykonane są z materiału r-PET.

Bistro bez plastiku

W maju 2019 roku do restauracji Tesco Bistro wprowadzone zostały metalowe sztućce oraz ceramiczne kubki i talerze. Z analiz Tesco wynika, iż jeden talerz ceramiczny zastąpił 625 talerzyków papierowych. Łącznie, rezygnacja z naczyń jednorazowego użytku to oszczędność rzędu 4,5 mln talerzy papierowych, które w skali roku wykorzystywane były w restauracjach Bistro w Polsce. Zmiana ta oznacza również ograniczenie zużycia plastiku – to aż 9,5 mln plastikowych sztućców mniej.

Ezakupy do papierowej torby

 

Od września 2019 zakupy zamówione drogą internetową dostarczane są w torbach papierowych – nie plastikowych, jak dotychczas. Jest to kolejny krok firmy w kierunku zmniejszania negatywnego wpływu opakowań plastikowych na środowisko. Jak wynika z analiz Tesco Polska, rezygnacja z foliowych toreb w ramach serwisu e-zakupy pozwala zapobiec wyprodukowaniu ponad 62,5 tony plastiku w skali roku. Jest to łączna waga toreb plastikowych, obliczona na podstawie zużycia opakowań w ciągu wcześniejszych lat przez sieć w zakupach z dostawą do domu oraz w usłudze „zamów i odbierz”.