|

Nasze podejście

W naszym kraju ponad 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie, dlatego nie powinniśmy pozwalać na to, by jedzenie było marnowane. Odpowiedzialny i efektywny rozwój programów przekazywania żywności jest najlepszym działaniem, w które może zaangażować się biznes, by pomóc ludziom najbardziej potrzebującym.

Traktujemy nasze zobowiązanie w walce z marnowaniem żywności bardzo poważnie. W sklepach i centrach dystrybucji Tesco w Europie Środkowej marnuje się jej mniej niż 1%. Wiemy, że nie wygramy tej walki samodzielnie, dlatego współpracujemy na tym polu naszymi Partnerami, organizacjami, które wspierają nas w naszych działaniach.

Poznaj bliżej Partnerów Tesco:

Banki Żywności

Tesco i Polskie Banki Żywności współpracują ze sobą od 2013 roku. W tym okresie coraz więcej sklepów dołączało do inicjatywy i dzisiaj ponad 200 sklepów Tesco w całej Polsce umożliwia odbiór nadwyżek żywności dla potrzebujących.

Więcej informacji

Caritas Polska

Caritas Polska jest organizacją znaną w całej Polsce. Nasza współpraca rozpoczęła się w 2017 roku od wspólnych działań przy organizacji zbiórek żywności dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia.

Więcej informacji

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci

Tesco Polska rozpoczęło współpracę z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci w 2012 roku, kiedy założona została Fundacja Tesco.

Więcej informacji