|

Lasy i uprawy

Lasy

Lasy pełnią kluczową rolę w ekosystemie naszej planety. Zobowiązaliśmy się ograniczyć do zera eksploatację lasów przy pozyskiwaniu materiałów do produktów naszej marki własnej, w tym oleju palmowego, drewna, papieru i soi.

Kakao

100% naszych czekolad marki własnej ma obecnie certyfikat UTZ (Rainforest Alliance), a w dalszej części roku chcemy wprowadzić do oferty herbaty z certyfikatem Ethical Tea Partnership. Znak UTZ gwarantuje, że produkty pochodzą z certyfikowanych plantacji.

Olej palmowy

Olej palmowy to często używany składnik bardzo wielu produktów spożywczych i nie tylko. Zapotrzebowanie na olej palmowy rośnie, co odbywa się często kosztem lasów i bioróżnorodności. W 2019 roku pracowaliśmy nad upewnieniem się, że 100% oleju palmowego stosowanego w naszych produktach w Europie Środkowej posiada certyfikat RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil).

Drewno/papier

Drewno wciąż może być zrównoważonym materiałem, jeśli pozyskuje się je w odpowiedzialny sposób. W 2019 roku, w Europie Środkowej, 94% naszych produktów marki własnej wykorzystujących drewno lub papier miało certyfikat FSC/PEFC lub pochodziło z przetworzonych materiałów.

Soja

Globalne zapotrzebowanie na soję stale rośnie, a tym samym zwiększa się presja wywierana na naturalne ekosystemy leśne. Kluczowa jest współpraca firm spożywczych, która doprowadzi do większej wydajności plonów zamiast ścinania kolejnych lasów. W 2019 roku intensywnie pracowaliśmy nad oszacowaniem naszego zapotrzebowania na soję i skali wpływu na środowisku. Zgromadzone dane wykorzystamy w celu stworzenia zrównoważonych planów na przyszłość.