|

Środowisko

Mamy świadomość, działając w branży spożywczej, iż nasz długoterminowy sukces zależy od stanu środowiska naturalnego. Wszystkie produkty - od świeżych owoców, warzyw, mięsa i ryb - pochodzą z naturalnych ekosystemów.

Jako firma odpowiedzialna społecznie podejmujemy działania, aby sprostać współczesnym wyzwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju w obszarze produkcji i konsumpcji. Wiemy, iż jesteśmy współodpowiedzialni za zmniejszanie ilości odpadów żywnościowych w naszym łańcuchu dostaw, od gospodarstwa rolnego do stołów naszych klientów. Ściśle współpracujemy z dostawcami, aby pomóc im ograniczyć marnotrawstwo żywności po ich stronie. Obejmuje to również rozszerzenie naszych specyfikacji, aby można było przyjąć więcej upraw i produktów od dostawców i zaoferować je klientom po korzystnych cenach, ograniczając tym samym skalę marnowania po stronie dostawców.

Marnowanie żywności

Doskonale niedoskonały:

W 2017 r. wprowadziliśmy na rynek gamę "perfekcyjnie nieperfekcyjnych" owoców i warzyw - pomagając dostawcom zmniejszać ilość odpadów żywnościowych i oferując klientom owoce i warzywa wysokiej jakości po niższych cenach. Spełniają one wszelkie kryteria jakościowe i są dostępne w atrakcyjnej cenie. Większość warzyw i owoców pochodzi od polskich producentów.

 

Supplier Helpline

Tesco uruchomiło innowacyjną, internetową infolinię ds. marnowania żywności, aby ułatwić dostawcom i hodowcom współpracę w celu rozwiązania potencjalnego problemu odpadów żywnościowych. Jest częścią serwisu Supplier Helpline i służy jako bezpośrednie połączenie między partnerami handlowymi a Tesco.

Więcej informacji na temat naszej walki z marnowaniem

 

Opakowania

Opakowania odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa i jakości sprzedawanych przez nas produktów. Mają jednak znaczący wpływ na środowisko naturalne, dlatego też jesteśmy zaangażowani w poszukiwanie bardziej zrównoważonych rozwiązań w zakresie opakowań. Ściśle współpracujemy z dostawcami produktów naszej marki Tesco, aby zapewnić, że do końca 2020 roku zaprzestaną oni stosować materiały nienadające się do recyklingu. Chcemy zapewnić, że wszystkie opakowania produktów naszej własnej marki będą w pełni nadawały się do recyklingu lub ponownego użycia przed 2025 rokiem. Długoterminowym celem jest jednak stworzenie systemu obiegu zamkniętego. Docelowo oznacza to pełne przetwarzanie bądź wykorzystywania zużytych opakowań.

Dowiedz się więcej