|

F&F

W F&F chcemy zapewnić klientom przystępną cenowo modę, gdzie produkty są pozyskiwane w sposób etyczny i przyjazny dla środowiska. Rozumiemy, że wyzwania etyczne i środowiskowe są ważne tak dla nas, jak i dla naszych klientów, dlatego też uczyniliśmy je integralną częścią naszego sposobu pracy, a także stale monitorujemy i ograniczamy nasz wpływ na środowisko naturalne. Oznacza to, że wszystkie produkty F&F są wytwarzane wyłącznie w zakładach, które otrzymały pozytywne opinie od niezależnych inspektorów i w których warunki pracy są ściśle regulowane przez kodeks Etycznej Inicjatywy Handlowej (ETI).

Chcemy mieć pewność, że materiały i tkaniny, z których korzystamy, są pozyskiwane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Zobowiązaliśmy się do zaopatrywania się w 100% w bawełnę ze zrównoważonych upraw do 2025 roku. Znaczna część dżinsów F&F jest już dziś produkowana ze 100% bawełny BCI (Better Cotton Initiative). Jest ona uprawiana przy mniejszym zużyciu wody i mniejszej ilości pestycydów, a przy tym bardziej opłacalna dla rolników i lepsza dla ich zdrowia.

Dzięki naszym własnym działaniom i współpracy z dostawcami na całym świecie podejmujemy pozytywne kroki w celu zmniejszania wpływu na środowisko, w tym także stosując innowacyjne materiały z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Przykładowo, 2 miliony plastikowych butelek zostały użyte do wyprodukowania najnowszej edycji kąpielówek dla mężczyzn.