|

Decydujesz, pomagamy

W ramach programu „Decydujesz, pomagamy” zachęcamy naszych klientów do głosowania na lokalne projekty, które w ich ocenie są najbardziej wartościowe dla lokalnej społeczności. Tesco udziela wsparcia finansowego projektom, które uzyskały największą liczbę głosów klientów.

Wybór zwycięskich projektów odbywa się dwustopniowo. W pierwszej kolejności Komisja Grantowa dokonuje wyboru najciekawszych pomysłów, które następnie poddawane są głosowaniu, przeprowadzonym lokalnie w sklepach Tesco. W praktyce każda organizacja, która przechodzi do etapu głosowania, otrzymuje wsparcie, jednak to liczba głosów oddanych przez klientów decyduje o wysokości grantu.

W ramach programu dzielimy Polskę na 125 mikroregionów, a w każdym z nich wsparcie finansowe otrzymają aż 3 inicjatywy społeczne. Przyznawane nagrody opiewaną na 5 tys. zł, 3 tys. zł i 1 tys. zł. Całościowa pula grantów w pojedynczej edycji programu to aż 1 125 000 zł! Granty każdorazowo przyznawane są aż 375 organizacjom z całej Polski.

“Każdego roku staramy się zachęcić jeszcze większą liczbę organizacji społecznych do uczestnictwa w naszym programie. Zależy nam na tym, aby lokalne organizacje miały szansę na rozwój swoich projektów, a nasi klienci mieli możliwość głosowania na zróżnicowane działania. W 2019 roku wybranych zostało 375 wniosków, które następnie wzięły udział w głosowaniu w naszych sklepach, otrzymały dofinansowanie i mogły przystąpić do wdrażania swoich pomysłów. Naszym partnerem merytorycznym w programie jest Fundacja Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, a partnerem strategicznym Fundacja Tesco.”

Daria Kulińska, Head of Communications, Tesco Polska

 

Przykładowe projekty w ramach programu

Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne „Pracownia Przyszłości" i II edycja festiwalu „Raciborzanin – to brzmi dumnie”

We wrześniu 2019 roku na Zamku Piastowskim w Raciborzu, dzięki grantowi otrzymanemu w programie „Decydujesz, pomagamy”, zorganizowana została II edycja imprezy połączonej ze zbiórką charytatywną na rehabilitację i dalsze leczenie małej Zosi. W ramach festiwalu odbyła się także prezentacja lokalnych stowarzyszeń – pomocowych, artystycznych i wielu innych. Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta.

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym

Twórcy projektu Avalon Extreme Sitwake Academy, aktywizującego osoby z niepełnosprawnościami, zajęli w 2019 roku I miejsce w głosowaniu w ramach programu „Decydujesz, pomagamy” i nie marnowali po swoim zwycięstwie ani chwili. Przygotowali plan profesjonalnych szkoleń z pływania na sitwake'u – desce ze specjalnym siedziskiem dostosowanym dla osób z niepełnosprawnościami, a także plan rekrutacji i promocji, które dzięki wsparciu finansowemu mogły ruszyć pełną parą. Realizacja przebiegła bardzo pomyślnie, a wyzwaniem była tylko pogoda, z którą też wspaniale dano sobie radę!