|

Nasze podejście

Wierzymy, że możemy wnosić pozytywny wkład w życie lokalnych społeczności poprzez pomocne gesty, które mogą mieć wielkie znaczenie. Dlatego też jednym z filarów naszej strategii jest wspieranie lokalnych społeczności w ich rozwoju poprzez pozytywny wkład zarówno społeczny, jak i ekonomiczny.

 

Wspieranie lokalnych inicjatyw

Jednym z naszych priorytetów jest wspieranie lokalnych inicjatyw, które mają znaczenie dla naszych klientów oraz koleżanek i kolegów. W 2016 roku uruchomiliśmy program grantowy „Decydujesz, Pomagamy”, którego celem jest wsparcie finansowe lokalnych projektów społecznych wpływających na poprawę jakości życia w obszarach, w których działamy. Dzięki temu dajemy możliwość lokalnym organizacjom pozarządowym na zgłoszenie projektu lokalnej inicjatywy, a nasi klienci w otwartym głosowaniu w sklepach decydują, który z nich zasługuje na największe wsparcie. Od 2016 roku wraz z Fundacją Tesco wsparliśmy już 1 565 projektów społecznych, które wybrali klienci – oddając w sumie aż 32 000 606 głosów.

Dowiedz się więcej

Pomocne gesty i lokalne inicjatywy

Nasze koleżanki i koledzy najlepiej wiedzą, jakie są największe potrzeby w ich najbliższym otoczeniu. Jesteśmy dumni, że możemy pomagać im budować relacje z ich społecznościami i wspierać lokalne wydarzenia. Dlatego też dajemy naszym koleżankom i kolegom nie tylko możliwość spędzenia jednego dnia pracy w ramach wolontariatu pracowniczego na rzecz lokalnych organizacji charytatywnych i grup społecznych, ale także wspieramy ich w angażowaniu się w lokalne sprawy, na które szczególności chcą mieć wpływ.

Dowiedz się więcej