|

Kluby Niemarnowania

Kluby Niemarnowania mają za zadanie wytłumaczyć uczniom, z czym związany jest problem wyrzucania żywności oraz wskazać ciekawe pomysły na ograniczenie tego zjawiska, zaczynając już od szkolnych korytarzy. Każdy opiekun, który zgłosi Klub otrzyma imienny certyfikat udziału w inicjatywie dla siebie oraz wzór certyfikatu dla podopiecznych. Na stronie internetowej programu dostępne są również materiały dla nauczycieli, podpowiedzi, jakie działania mogą prowadzić z uczniami w ramach Klubów niemarnowania.

Kulminacją działania Klubów był specjalny konkurs, odbywający się w Światowym Dniu Żywności, 16 października. Zadaniem Klubów było zaprezentowanie w formie foto- lub wideorelacji , jak świętowany był ten dzień  w ich szkole.

Dodatkowo pierwsze 50 nowych Klubów otrzymało edukacyjną grę planszową “Zakupowe Mistrzostwa”!

 

Gra planszowa „Zakupowe mistrzostwa”

Podczas ok. 30-minutowej rozgrywki cała grupa, podzielona na 6 zespołów, wciela się w pomocników kuchennych i zostaje wysłana na misję zebrania produktów na obiad. Ich zadaniem jest poruszanie się po planszy i jak najszybsze uzbieranie wszystkich niezbędnych składników z Listy Zakupów przy jak najmniejszej liczbie niepotrzebnych Produktów. Kto pierwszy wróci do Kuchni z kompletną listą ma duże szanse na zwycięstwo. Jest to idealna gra edukacyjna – nie tylko dla członków Klubu Niemarnowania.